Jdi na obsah Jdi na menu
 


Indigové děti

(toto téma je vzhledem k jeho rozsáhlému obsahu v rekonstrukci)

 

ObrazekJejich pohled působí dospěle a moudře, již po narození si svou matku prohlížejí vědomě upřeným pohledem. Velmi brzy jsou schopny abstraktního myšlení Jsou nadané a nebo talentované, velmi inteligentní. Uvědomují si ve svém nitru životní pravdu a velice citlivě reagují na nepravdu. Mají vyhraněný smysl pro spravedlnost. Jsou čestné, upřímné a nezávislé. Mají výborný cit pro to, co je správné, nepotřebují žádnou disciplínu. Naopak potřebují jasné hranice, které ale musí mít své opodstatnění. Pokud rodiče a učitelé nedovolí těmto dětem jednat podle jejich přesvědčení, vyvolají u nich hluboký odpor. Mají potíže s disciplínou a autoritami. Neakceptují vedení od lidí, kteří nemají stejné etické názory jako ony samotné; ani sociální nátlak je nedonutí k podřízenosti. Nelze je donutit udělat něco, čemu nevěří. Odmítají se řídit pravidly a příkazy, nenechají se omezovat překonanými ideály a poučkami víry. Neakceptují koncepci viny a trestu, dají se jen těžko potrestat.

 

Jsou velice zvídavé a nechtějí a nemohou přijmout žádné rychlé a jednoduché odpovědí jen proto, že to jsou tradiční odpovědi minulosti. Vyžadují dobrá zdůvodnění, odpovědi musí být pravdivé. Mívají silnou schopnost empatie, ale někdy naopak vůbec žádnou. Často se starají o spolužáky, kterým někdo ukřivdil nebo s kterými někdo zacházel nespravedlivě. Komunikují velmi lehce se zvířaty, rostlinami, jinými dětmi a s přírodou. Nejednou se lze setkat s tím, že mluví s "neviditelnými" přáteli. Často se tělesně necítí dobře. Jejich smysly jsou velmi jemné, proto je možné je snadno předráždit nebo přetížit. Jsou přecitlivělé na potravu; nejvhodnější je pro ně přirozená a organická strava. Jsou neobyčejně citlivé a snadno náchylné k pláči. Věří, že hmota a fyzický život jsou jen iluzí a že svět je něco více, než jen to, co vidíme. Vědí, že život spočívá na energii a na živém vědomí. Vědí, že máme žít v rovnováze s námi samotnými i s naším okolím. Často v sobě spojují "mužské" a "ženské" kvality (androgynie). Jsou většinou nekonformní a hodně kreativní. Svoje postoje dokáží ztěžka vyjádřit slovy; řeč je pro ně mnohdy příliš omezující. Jsou frustrované v systémech, které jsou orientované na rituály a které vyžadují málo kreativity. Často vidí lepší řešení jak ve věcech školních, tak doma. Jen těžko se ztotožňují s běžnými tématy, která se probírají ve školách. Většinou nevidí žádnou spojitost mezi těmito tématy a spirituálním životem, který je pro ně mírou všech věcí. Mají tendenci být samotáři, protože je ostatní děti a jejich okolí jen zřídkakdy chápe a akceptuje. Protože cítí život ve všech věcech, je pro ně často těžké se s nimi rozloučit. Nepřeceňují materiální stránku věcí, váží si ale jejich "duše".

 

Mají silnou intuici Trpí při čekání ve frontách, jsou netrpělivé. Často jsou objeveny díky podezření na poruchy pozornosti bez a nebo s hyperaktivitou, přitom ale pozornost dokážou udržet, když chtějí. Jejich pozornost je velmi těkavá, mohou dělat více věcí najednou.

 

Ony samy nevidí žádné hranice mezi hrou, výchovou, vztahy a prací. Všechny tyto aspekty života se pro ně spojují v jednu celistvou zkušenost Potřebují podporu, aby mohly objevit samy sebe. Musí se naučit žít podle nejvyšších principů tak, jak jim rozumějí ony; pokud to nezvládnou, budou depresivní, bojácné a budou samy sobě ubližovat. Jsou tu, aby změnily svět a pomohly nám všem k větší harmonii a míru.

 

Máte-li prosím s těmito lidmi nějaké zkušenosti, nebo jste-li sám indigo, prosím napište svoje zkušenosti, poznatky a nápady sem – formou komentáře. Vaše podněty se pokusím co nejkomplexněji zahrnout do budoucích stránek.

 

V přípravě je také indigo fórum :)

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

indigo děti

(poustevnik, 9. 11. 2007 5:33)

M.H. :-) já jsem sice indigo, ale nejsem jasnovidec. Podle toho co píšeš je to asi tak. Pokud chceš, napiš občas nějaký příspěvek sem na stránky, může to být cokoli, třeba zážitek nebo zkušenost, která by mohla svědčit o tom, že jsi Indigo.

Ivo, je hodně pravděpodobné, že Váš syn je indigo - sice ho neznám, ale vzhledem k jeho věku to tak asi bude. Některé zdroje dokonce říkají, že v dnešní době se rodí všechny děti indigové. Můj pohled na věc je trochu chladnější, předpokládám že se rodí asi polovina dětí indigových.

K tomu musím dodat, že mám také poněkud netradiční pohled na indigové děti a to ten, že indigovým se člověk může narodit, ale pokud v rodině nemá dobré podmínky, tato indigová barva zůstane v člověku neprojevená, nevyvinutá pouze jako jakýsi potenciál. Naopak lidé, kteří se nerodí jako indigoví se mohou v přítomnosti indigového člověka přelazovat na "jeho vlnu" a tím získávat a přejímat určité "schopnosti" nebo spíš se nakazí určitým novým způsobem uvažování, někdy i trvale přehodnocují přístup k životu. Toto je možné jen v případě, že je daný člověk duchovně otevřený a má dobrou vůli - tzn. například snahu porozumět, není odsuzovačný a povrchní atd atd. Jinak věřím, že indigového způsobu myšlení je ve své podstatě schopen každý člověk.

..jsem i ja..?

(M.H., 6. 11. 2007 22:20)

Ahojky, nemyslim, ze bych byla nejak extremne chytra, ale popis vyse na me sedi jak usity..docela me to prekvapilo, parkrat uz jsem na Indigo deti narazila v Medunce a u kamaradu - lecitelu, ale na stranky jsem jeste nekoukala..nevim, co si mam o tom myslet, vim jen, ze kdyz clovek na sobe pracuje, oteviraji se mu neskutecne moznost * mejte se fajn, tesim se na dalsi prispevky, snad v tom nejsem sama :o) M.

Jsme indigo?

(Iva Šafaříková, 2. 11. 2007 22:40)

Můj silně vyvinutý smysl pro spravedlnost a neakceptování autorit,byl v mládí velký problém hlavně pro moji mamku :-((letos jsem oslavila 35.narozeniny) Teď si myslím,že můj starší syn(5 let)se rýsuje jako "indigo"-uvidíme,posoudíme ;-) Zdravím Iva